Doradca kredytowy

Doradca kredytowy
Jeśli chcemy zwiększyć swoje szanse, na pozytywne rozpatrzenie przez bank naszego wniosku kredytowego, powinniśmy w nasze sprawy kredytowe zaangażować doradcę kredytowego. Obecnie w Polsce istnieje kilka dużych firm zajmujących się doradztwem i pośrednictwem kredytowym.

Wśród ich pracowników na pewno znajdzie się ktoś, kto z zaangażowaniem zajmie się naszą sprawą. Doradcy kredytowi specjalizują się głównie w kredytach mieszkaniowych, dlatego jeśli zamierzamy zaciągnąć tego rodzaju pożyczkę, bez wahania powinniśmy zaangażować takiego doradcę.
Nie martwmy się jednak, że wynajęcie doradcy kredytowego będzie nas drogo kosztować, to nie tak. Doradca kredytowy to osoba, która zajmie się naszą sprawą za darmo, a jedyne pieniądze, które za to otrzyma to prowizje od banku.
Jak wybrać dobrego doradcę kredytowego? Głównym kryterium powinno być doświadczenie, osoba, która na tym stanowisku przepracowała kilka lat, na pewno zna dobrze swój fach i jest przygotowana na ewentualne niespodzianki. Dobry doradca kredytowy powinien też umieć słuchać, bo co nam po osobie, która nie będzie potrafiła załatwić dla nas takich warunków umowy, na jakich nam zależy. Dobry doradca kredytowy powinien również doradzić nam, odpowiedni kredyt, obliczyć, jaki kredyt jesteśmy w stanie spłacić, pokazać nam wszystkie zalety i wady danego kredytu, powinien też zająć się negocjacjami warunków kredytowych z bankiem. Tak naprawdę jest to osoba, która powinna całkowicie zaangażować się w naszą sprawę i zająć się wszelkimi sprawami z nią związanymi. Co ważne, powinniśmy ufać w umiejętności naszego doradcy, ale z drugiej strony umieć sprzeciwić się jego radom, jeśli wydadzą nam się one zbyt ryzykowne. Po w jednej chwili tracić dorobek życia za sprawą jednej nieodpowiedzialnej decyzji.
Pomimo możliwości skorzystania z darmowych usług doradcy kredytowego większość osób odnosi się do nich raczej z rezerwą, woląc samodzielnie ubiegać się o kredyt. Czasami się to udaje, ale często bywa tak, że wnioski zostają odrzucone przez bank, np. z powodu złego dobrania warunków umowy przez potencjalnego kredytobiorcę. Czy nie lepiej jednak zdać się na profesjonalnego doradcę, który dzięki lepszym kontaktom z bankowcami, będzie w stanie wybrać najlepszy dla nas kredyt, załatwić dobre warunki spłaty, a przede wszystkim ułatwi uzyskanie kredytu mieszkaniowego już za pierwszym razem?