Kalkulator kredytu hipotecznego

Kalkulator kredytu hipotecznego
Internecie aż roi się od kalkulatorów kredytowych. Po co one są potrzebne? Przede wszystkim używa się ich do obliczenia swojej zdolności kredytowej. Przy pomocy takiego internetowego kalkulatora można dowiedzieć się, jaka jest dokładna wysokość rat zaciągniętego przez nas kredytu, a także, ile wynosi wysokość odsetek.

Są to bardzo pożyteczne programy, również dlatego, że przed zaciągnięciem pożyczki w banku, z góry będziemy wiedzieć, czy istnieje możliwość, że bank nam ją przyzna oraz czy my, będziemy później w stanie ją spłacić. Tak naprawdę zapobiega to niemiłym niespodziankom.
Każdy kalkulator kredytowy jest inny, choć większość z nich posiada te same wolne rubryki, które należy uzupełnić. W Internecie można znaleźć kalkulatory kredytowe w połączeniu z kalkulatorami hipotecznymi, czy też takie, będące umieszczone na stronach internetowych zupełnie osobno.
Osobny kalkulator kredytu hipotecznego wygląda jednak trochę inaczej niż przeciętny kalkulator kredytowy. Dlaczego? Jakie są różnice? Przede wszystkim kalkulator kredytu hipotecznego posiada następujące rubryki do uzupełnienia: cel, na który przeznaczamy kredyt hipoteczny, wartość nieruchomości, którą zamierzamy oddać pod hipotekę, sama kwota kredytu oraz czas, w jakim zamierzamy ten kredyt spłacić. W każdym innym kalkulatorze kredytowym te rubryki to: kwota kredytu, oprocentowanie nominalne, okres kredytowania, kapitalizacja oraz raty. Różnica jak widać jest znaczna, żadna z rubryk niezbędnych do wypełnienia się nie pokrywa. Jaka jest tego przyczyna? Ano taka, że zupełnie inne warunki należy spełnić, aby otrzymać kredyt hipoteczny i co innego jest też ważne dla potencjalnego kredytobiorcy.
Kiedy wypełnimy odpowiednie rubryki i klikniemy porównaj, co ukaże się naszym oczom? W przeciwieństwie do przeciętnego kalkulatora kredytowego, przykładowy kalkulator hipoteczny pokaże nam porównane oferty wielu banków, w kolejności od najkorzystniejszej oferty (takiej dopasowanej najlepiej do naszych wymagań) do oferty najmniej dla nas korzystnej. Jakie dodatkowe informacje uzyskamy? Dowiemy się, w jakim banku powinniśmy zaciągnąć pożyczkę hipoteczną, a dodatkowo: klika szczegółów na temat kredytu w określonych bankach, oprocentowanie rzeczywiste kredytu, wysokość jego miesięcznej raty oraz w niektórych przypadkach otrzymamy bezpośredni link do wniosku kredytowego w proponowanym nam banku.