Wybór kredytu hipotecznego

Wybór kredytu hipotecznego
Jeśli jesteśmy już zdecydowani na skorzystanie z kredytu hipotecznego, to warto zastanowić się teraz, z oferty jakiego banku najlepiej jest skorzystać. Po pierwsze… Aby dowiedzieć się, jakie warunki kredytowe oferuje dany bank, najlepiej się do niego udać i bezpośrednio zapytać jego pracownika o interesujący nas kredyt.

Jeśli nie mamy czasu na osobiste wizyty w bankach, można wszystkie potrzebne nam informacje znaleźć w Internecie – każdy bank posiada przecież stronę internetową, na której umieszczone powinny być wszystkie interesujące nas informacje na temat kredytów.
Po drugie…
Znając oferty kredytowe różnych banków, należy je ze sobą porównać. To bardzo ważne, bowiem może nam się wydawać, np. że bank, w którym od zawsze posiadamy konto i cieszy się on naszym zaufaniem, posiada najlepsze warunki kredytowe, kiedy tak naprawdę sprawa wygląda inaczej. Warunki te okazują się dużo gorsze, niż te proponowane przez inny bank, z którego usług do tej pory nie korzystaliśmy. Oczywiście po przeczytaniu oferty wszystko na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo dla nas korzystne, ale tak naprawdę dopiero porównanie różnych możliwości, okazuje się trafnym rozwiązaniem.
Po trzecie…
Należy pamiętać, że kwoty widniejące na stronach internetowych banków, czy też na ulotkach bankowych są tylko przykładowymi stawkami podawanymi przez dany bank. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim dla tego, że każdy klient posiada indywidualne wymagania dotyczące kredytu, a także odmienną sytuacje finansową, która decyduje o wielkości przyznawanego kredytu.
Po czwarte…
Na co należy zwracać uwagę podczas wyboru kredytu? Ważnymi parametrami są tu: niskie oprocentowanie w PLN, niskie oprocentowanie w CHF (chodzi tu o kredyty hipoteczne walutowe), długi czas kredytowania, kredytowanie do 100% wartości nieruchomości, udzielanie kredytów w CHF, liberalne obliczanie zdolności kredytowej, a także udzielanie kredytu z dopłatami.
Po piąte (warto wiedzieć)…
Istnieje również możliwość, samodzielnego obliczenia wysokości kredytu, który jest w stanie zaproponować nam bank, za pomocą internetowego kalkulatora kredytowego.